Kasze

Kasza Jaglana Polska 1kg Zobacz większe

Kasza Jaglana Polska 1kg

123

- Polska czytsa Kasza Jaglana

- Kasza Zasadotwórcza

- Bogactwo składników odżywczych i mineralnych

- Lekkostrawna

- Wysoka zawartość witamin B E, oraz antyoksydantów

- Kraj pochodzenia: Polska

- Skład: 100% kasza jaglana

Więcej szczegółów

Liczba produktów: 9853

Nie ma punktów za ten produkt.


5,49 zł

Więcej informacji

Przyrządzana z prosa kasza jaglana to jedna z najstarszych kasz. 

Kasza jaglana wróciła do łaski po wielu latach zapomnienia. Świetnie komponuje się zarówno z daniami słonymi, jak i słodkimi. Przede wszystkim zaś warto ją jeść ze względu na wartości odżywcze. 

 

Sposób przygotowania:

Żeby kasza jaglana nie miała goryczki, trzeba ją odpowiednio przyrządzić - przed ugotowaniem obficie przelać najpierw zimną, a potem gorącą wodą. Można też wrzucić kaszę do wrzątku, po chwili odcedzić i jeszcze raz wsypać do czystej, gotującej się wody. Warto namoczyć kaszę na kilka godzin albo na noc w wodzie z dodatkiem soku z cytryny - ten zabieg razem z gotowaniem pomoże unieczynnić fityniany - związki zawarte w kaszach, utrudniające przyswajanie składników mineralnych.

Gotowanie na sypko: na 1 szklankę kaszy jaglanej - 2,5 szklanki wody. Gotujemy, aż kasza wchłonie wodę, po czym zawijamy w koc i odstawiamy na ok. godzinę.

 Żeby kasza była kleista: przed gotowaniem trzeba kaszę wymieszać z niewielką ilością wody lub mleka i przelać do wrzątku w proporcjach: 1 szklanka kaszy jaglanej na 3,5 szklanki wody. Gotować 30-40 minut.

 

Informacje o produkcie:

*w 100 g produktu
wartość kaloryczna346 kcal
białko10,6 g
węglowodany68,8 g
tłuszcze3,9 g
  • Producent: Zielony Smak

  • Skład: 100% kasza jaglana

  • Masa netto: 1kg

  • Kraj pochodzenia: Polska

  • Produkt rolnictwa : Konwencjonalnego

  • Termin przydatności: Wszystkie nasze produkty posiadają aktualny termin przydatności do spożycia i pochodzą z regularnych dostaw. W przypadku chęci uzyskania szczegółowych informacji co do długości terminów, prosimy Państwa o kontakt drogą telefoniczną lub mailową.

Informacja alergiczna:Produkt NIE ZAWIERA : cukru, substancji słodzących, soli, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: PRZECHOWYWAĆ W SUCHYM I NIENASŁONECZNIONYM MIEJSCU, Z DALA OD ŹRÓDEŁ CIEPŁA I WILGOCI, W TEMPERATURZE POKOJOWEJ (15-25°C)

9 Inne produkty w tej samej kategorii: